Jednym z najczęstszych uczuć z jakim spotykam się w czasie pracy z innymi to uczucie osamotnienia w przeżywaniu naszych ran.

Bardzo często osobom na sesjach lub kursie trenerskim, wydaje się, że tylko oni doświadczyli cierpienia, że tylko oni sobie z nim nie radzą i że nikt prawdopodobnie tego nie zrozumie. Długo szukałam narzędzia, które spełni kilka warunków na raz:

• pomoże wybaczać innym 
• pomoże wybaczać też sobie 
• pozwoli odkryć, że wszyscy niesiemy podobne rany

Takim narzędziem okazała się Ceremonia Radykalnego Wybaczania, której skuteczności i efektywności w odnalezieniu spokoju i radości poprzez wybaczenie sobie i innym – doświadczyło setki a może i tysiące już osób na świecie. Ceremonia to kolejne narzędzie Metody Tippinga, które przeprowadza uczestników przez wszystkie etapy “Radykalnego”.

Ceremonia Wybaczania w kręgu to w dużej mierze NIEWERBALNY proces, (odbywa się w milczeniu), oparty na indiańskiej ceremonii uzdrawiającego kręgu, który zapewnia  całkowitą prywatność i anonimowość.

FILM Z
CEREMONII

Co wyróżnia ceremonię od innych narzędzi?

Anonimowość

Aby przejść proces wybaczania, wcale nie trzeba mówić na głos o swoich osobistych doświadczeniach! O ile inne narzędzie tej metody wymagają opowiadania własnych, trudnych historii, o tyle podczas Ceremonii odbywa się to całkowicie niewerbalnie – czyli nikt nie opowiada historii, ale i tak przechodząc przez krąg ją sobie uświadamiamy i uznajemy.

Wielowątkowość

️Wybaczamy większość historii z naszego życia w ciągu jednego seansu. Wybaczanie poszczególnych osobistych historii zwykle wymaga wielu godzin pracy własnej i sesji. Na ceremonii dotykamy i wybaczamy wiele historii ofiary na raz, w ciągu jednego grupowego procesu.

Wspólnota

Możemy wybaczyć i innym i sobie. Kiedy w odpowiedzi na pytania przechodzimy przez krąg, w środku spotyka się i ofiara i kat. I nigdy nie wiemy z kim patrzymy sobie właśnie w oczy. Ale odkrywamy jedną prawdę: cierpienie kata i ofiary, prawie zawsze jest takie samo.

Czym jest ceremonia?

W czasie Ceremonii jej uczestnicy przechodzą przez dwa kręgi.

Krąg Pierwszy

W pierwszym kręgu prowadząca Ceremonię czyta pytania, na które uczestnicy, reagują przejściem przez krąg. ROBIĄ TO W CISZY i BEZ SŁÓW. Stają się wtedy świadkami opowieści innych o tym, co się wydarzyło w ich życiu, mimo, że nikt nie wypowiada o niej ani słowa…

Transformacja

Kiedy widzimy, że inni przechodzą przez krąg wtedy, kiedy i my to robimy, to zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy sami i szanujemy ból innych ludzi.

Krąg Drugi

Następnie wszyscy ponownie przechodzą przez drugi krąg, prosząc o dar przebaczenia i spokoju. Jest to zupełnie bezpieczny, niewerbalny proces, po którym uczestnicy wychodzą ze łzami radości i uśmiechem na twarzy. Uczestnicy przechodzą także pełną integrację procesu dzięki wysłuchaniu wykładu o założeniach i filozofii Metody Tippinga.

Ceremonię kończy kąpiel w uzdrawiających dźwiękach gongów.

Przechodząc przez dwa kręgi,
doświadczysz potęgi energii grupy
i leczniczego odkrycia, że wszyscy
niesiemy podobne rany…

Zobacz film z podobnego wydarzenia
przeprowadzonego w więzieniach US.

Czy siła ceremonii będzie dobra dla Ciebie?

TAK,

jeśli czujesz, że jeszcze nie jesteś gotowy na wypowiedzenie na głos swojej historii, ale chcesz doświadczyć wybaczenia sobie i innym

TAK,

jeśli chcesz uwolnić się bólu odrzucenia, zdrady, przemocy, poniżenia etc. po to, aby poczuć natychmiastową radość i ulgę

TAK,

jeśli chcesz poznać filozofię
Radykalnego Wybaczania
i doświadczyć jej szybkich efektów

TAK,

jeśli jesteś trenerem Radykalnego Wybaczania prowadzącym spotkania na żywo, i chcesz w przyszłości stosować Ceremonię jako jeden z elementów swoich warsztatów, kursów etc. i chcesz poznać się z tym narzędziem

Opinie o Ceremonii

★★★★★

Grupa pokazuje, że nie tylko ja mam problem

„Grupa potrafi dotrzeć głębiej i pokazać, że nie tylko ja mam problem i że osoba, z którą pracuję przeżywa dokładnie to samo. Że obie przeżywamy to samo! A to ma milion razy mocniejszą moc! Cudowne narzędzie, która może pomóc większej ilości ludzi w jednym momencie…”

Jaga Skotnicka

★★★★★

O to poprosiła moja Dusza

Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w Ceremonii, że ją sprowadziłaś, że ją prowadzisz. To bardzo dziwne i nietypowe doświadczenie, bo z jednej strony trzeba się mu oddać, a jednocześnie istnieje pułapka oszukania siebie. Można przejść tak po prostu z jednej strony na drugą, a można też spotkać się ze sobą głęboko bardzo głęboko, ale w bezpiecznej dla siebie przestrzeni.

Rozumiem, że budowanie przestrzeni należy do nas samych, ale jak wiele jest po stronie trenera zrozumiałam po czasie. To już nie bycie na łodzi, to transatlantyk. Gdy ktoś dotknie ogromnej rany i się z nią rzeczywiście
ucieleśni, kiedy to przejdzie przez jego ciało to jakże ważne być przy Nim.

U mnie jak zwykle Ceremonia będzie działać, dojrzewać jeszcze jakiś czas i na pewno życie przyniesie mi konkluzję, zapytania, potwierdzenia, testy, bo tak zawsze u mnie to działa. (…)

Myślę, że jedna z lekcji przyszła od razu, po doświadczeniu Ceremonii teraz mam wdzięczność do wszystkich dusz które zeszły na Ziemię, na ciemną stronę, bym mogła wzrosnąć bo widocznie o to poprosiła moja dusza.

Dziękuję.

Pola Guźlińska

★★★★★

Dla ludzi, którzy się boją i nie chcą otwierać

„Dla mnie jest to wyjątkowe narzędzie. Bardzo mi się podoba, ponieważ jest mało narzędzi, w których nie musimy pokazywać siebie i nie rozmawiać z innymi o swoich problemach. Dla ludzi, którzy się boją i nie chcą się otwierać – to cudowne narzędzia, ale jak się okazuje również dla tych którzy już przerobili różne rzeczy.

Też bardzo mi się podobało to, że z całego życia zbieraliśmy różne rzeczy, które nas dotykały i mogliśmy w jednym narzędziu to uleczyć.”

Magda Pawlak

★★★★★

Wielki krok ku sobie

Cieszę się i dziękuję Magdalena Czaja ,że mogłam z Wami uczestniczyć w tym wydarzeniu..❤ Ceremonia to wielki krok ku sobie.

Elżbieta Kolbe

★★★★★

Miłość i dobro w kręgu

Bardzo dziękuję za ten wyjątkowo cenny czas poczucia głębi miłości i dobra w kręgu. Magdalena Czaja. Twoje prowadzenie i bezpieczeństwo, które zapewniłaś – bezcenne. Dziękuję❤️

Ewa CC

★★★★★

Uwolnienie trudnych emocji

Niesamowity proces ❤️ moc i uwolnienie trudnych emocji

Joanna Szulc – Szpringer

★★★★★

Pomaga dotrzeć do ukrytych emocji

„Tutaj po prostu wyzwala się w nas coś, o czym w ogóle nie wiedzieliśmy, że istnieje. Pstryczek… i otwiera się!”

Ewa Rogólska

★★★★★

Moc uzdrawiania

Radykalne Wybaczanie ma MOC uzdrawiania – dzisiaj to było widać i czuć 💞 Dziękuję Magdalena Czaja za prowadzenie 💖

Joanna Szulc-Szpringer

★★★★★

Wspaniały zespół

Niesamowite przeżycie, cudowne chwile, miałam poczucie, jakby czas zatrzymał się. Dziękuję Magdalena Czaja – jesteś latarnią 🙂

Aneta Michalak

★★★★★

Wspaniałe doświadczenie

To był zaszczyt i wspaniałe doświadczenie. Polecam

Monika Łaba

Potęga Wybaczania

Wybacz innym i sobie
podczas jednego procesu

Doświadcz pełnego procesu Wybaczania w grupie

 • Poznaj filozofię Radykalnego Wybaczania.
  W Radykalnym Wybaczaniu zakładamy, że nic nie dzieje się nam, lecz dla nas. Że wszystko jest okazją do wzrostu lub uzdrowienia. W czasie mojego wykładu zrozumiesz także m.in. różnicę między tradycyjnym podejściem do wybaczania a radykalnym podejściem.
 • Uznaj swoją historię bez jej opowiadania – i wraz z innymi przejdź przez 1 krąg.
  Często wypieramy trudne doświadczenia z naszej pamięci, ale to nie oznacza,  że nie przytrafiły nam się trudne, czasem tragiczne rzeczy. Kiedy w odpowiedzi na pytania zaczniesz wraz z innymi przechodzić przez krąg i patrzeć im w oczy, zrozumiesz siłę powiedzienia, że dusza mieszka w oczach…
 • Pozwól sobie poczuć to co czujesz.
  „U CANT HEAL IT IF U DON’T FEEL IT” – żeby coś uleczyć – musisz to poczuć. W czasie tego procesu poczujesz dużo. Tym bardziej, że zobaczysz, ile ludzi doświadczy tego samego co Ty.
 • Otwórz się na to, że wszystko dzieje się nie nam, lecz dla nas i posłuchaj historii o Małej DUSZY
  Piękno Metody Tippinga polega na tym, że nie trzeba w nią wierzyć, aby lecznicza siła wybaczania działała. Wszystko czego potrzebujesz to otwartość…
 • Otwórz się na to, że wszystko co Cię spotkało było doskonałe – i wraz z innymi przejdź przez 2 krąg.
  W tej kręgu doświadczasz 3 i 4 etapu Radykalnego Wybaczania – czyli: 1. „Porzucenia dawnej interpretacji” i 2. “Przyjęcia nowej perspektywy”. Twoja nowa perspektywa to otwartość na to, że to co Cię spotkało, z jakiegoś punktu widzenia (choćby duchowego) było doskonałe.
 • Poczuj jak zmiana perspektywy wyzwala w Tobie ulgę, radość i miłość.
  Kiedy po przejściu dwóch kręgów siadamy ponownie blisko siebie, pojawiają się wspaniałe, uwalniające emocje. A przecież jeszcze przed chwilą byliśmy w świecie ofiar…
 • Pozwól sobie zintegrować całe doświadczenie.
  5 etap Radykalnego Wybaczania to integracja zmian w ciele. To może być taniec, spacer, oddech…My przez 1,5 godziny będziemy leczyć nasze komórki ciele i uwalniać wszystko to co jeszcze w nim pozostało do uwolnienia.

Zobacz galerię

Zapisz się na wydarzenie