Czy są jeszcze w Polsce inne ośrodki reprezentujące Radykalne Wybaczanie w Polsce?

Nie. Jesteśmy jedynym uprawnionym przez Colina Tippinga ośrodkiem do reprezentowania tej metody w Polsce. Naszym celem jest szerzenie misji Radykalnego Wybaczania, udostępnianie wiedzy i materiałów na jej temat (np. najnowszy Arkusz Radykalnego Wybaczania) oraz szkolenie Certyfikowanych Trenerów.


Czy Metoda Tippinga – Radykalne Wybaczanie – jest terapią?

Absolutnie nie. Nie jest też techniką uzdrawiania, psychoterapią, pracą z ciałem, agresją etc. Lubimy mówić, że jest metodą, która uczy narzędzi do samopomocy duszy  Ważne: dobry Trener wie kiedy należy odesłać Klienta z zaburzeniami po fachową pomoc (depresja, zaburzenia psychiczne etc.)


Jakie wydarzenia organizuje Instytut?

Organizujemy Kurs Certyfikowanego Trenera, warsztaty wprowadzające do Radykalnego Wybaczania i uczące Arkusza, grę Satori, Ceremonię Radykalnego Wybaczania i inne.


Skąd mogę się dowiedzieć o Metodzie Tippinga?

Z książek Colina Tippinga np. „Radykalne Wybaczanie”, „Radykalne samowybaczanie”, „Radykalna Manifestacja Marzeń” oraz na naszej stronie (zapraszamy na Blog).


Kim jest Trener Radykalnego Wybaczania?

Trener Radykalnego Wybaczania jest nauczycielem metody Tippinga. Uczy jak korzystać z narzędzi RW, zgodnie z wskazówkami zdobytymi na kursie. Nie otrzymuje tytułu terapeuty, psychoterapeuty, psychologa czy coacha. Tytuły te nie kolidują z tytułem Trenera RW i bardzo często łączą się z ścieżkami zawodowymi wymienionymi powyżej.


W jaki sposób mogę odszukać Certyfikowanego Trenera?

Zapraszamy do Bazy Trenerów na naszej stronie. W Bazie tej znajdują się osoby, które odbyły Kurs w Instytucie, opanowały najnowsze narzędzia Radykalnego Wybaczania oraz aktywnie współpracują z Instytutem. Baza jest ciągle uzupełniana o nowe osoby.


Jestem Trenerem ale nie ma mnie w Bazie. Chcę w niej być – co mam zrobić?

To oznacza, że najprawdopodobniej zostałeś/łaś Trenerem przed 2015 rokiem i nie odbyłeś szkolenia z najnowszego Arkusza Radykalnego Wybaczania. Napisz do nas poinformujemy Cię o warunkach dołączenia do Bazy 🙂 .


Po czy poznam czy ktoś jest Certyfikowanym Trenerem Radykalnego Wybaczania?

Sprawdź czy ma Certyfikat wydany przez nasz Instytut. Jeśli nie ma tej osoby w naszej Bazie może to oznaczać, że: 1) certyfikat otrzymał wiele lat temu 2) nie odbył Kursu doszkalającego z najnowszych narzędzi (co nie oznacza to, że nie jest dobrym Trenerem! Certyfikaty nadajemy dożywotnio).


Czy Kurs Certyfikowanego Trenera Radykalnego Wybaczania jest przeznaczony jedynie dla trenerów/psychologów/terapeutów/coachów?

Nie, kurs przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby popracować ze bolesnymi wydarzeniami swojego życia, emocjami czy trudnymi relacjami z rodzicami, partnerami, dziećmi etc. Kurs jest stworzony dla każdego, kto poczuje, że chciałby poszerzyć swoją wiedzę czy to indywidualną czy zawodową.


Czy ktoś jeszcze może wydawać Certyfikat Trenera Radykalnego Wybaczania lub inne certyfikaty?

W Polsce, uprawniony do tego jest jedynie Instytut Metody Tippinga. Jest to jedyny autoryzowany ośrodek wydający taki tytuł w Polsce. Żaden inny ośrodek nie jest uprawniony do wydawania jakichkolwiek dyplomów etc. związanych z Radykalnym Wybaczaniem.


Do czego dokładnie uprawnia Certyfikat Trenera RW?

Po pierwsze do prowadzenia sesji indywidualnych zgodnie z zasadami Radykalnego Wybaczania. Po drugie tytuł i dyplom uprawnia do posługiwania się nazwą “Trener Radykalnego Wybaczania”. Po trzecie daje uprawnienia do korzystania i używania narzędzi Radykalnego Wybaczania, także tych dostępnych tylko dla Trenerów (np. Arkusz Radykalnego Wybaczania, 13 kroków, 7 kroków, 4 kroki, gra Satori etc.).


Jakie korzyści niesie za sobą Kurs Certyfikowanego Trenera Radykalnego Wybaczania?

Kurs uczy jak zmienić perspektywę na nawet najbardziej bolesne wydarzenia z naszego życia. To tak jakbyśmy mieli szansę na zrzucenie plecaka z kamieniami bólu uzbieranego przez całe życie.
• Uczy narzędzi do pracy z wyzwaniami w relacjach miłosnych, rodzinnych, zawodowych ale też daje okazję do pracy nad sobą (bardzo istotne!!!).
• Pomaga uwolnić się od lęku, smutku, zagubienia, złości, nienawiści, strachu etc. i dotrzeć w szybki i skuteczny sposób do spokoju, radości, miłości i akceptacji.
• Wzbogaca warsztat tych, którzy już pracują z innymi.
Trenerzy umieszczani są też w Bazie Trenerów na www.metoda-tippinga.pl


Dlaczego warto przyjść na kurs, a nie jedynie przeczytać książkę?

Książką jest świetnym narzędziem teoretycznym, budującym bazę, fundament pod całą metodę, jaką jest Radykalne Wybaczanie. Jednak żeby w pełni doświadczyć i nauczyć się czym jest RW należy “poczuć to na własnej skórze” i doświadczyć procesów na żywo. Dlatego polecany jest Kurs Certyfikowanego Trenera Radykalnego Wybaczania, który uczy wszystkiego w praktycznym podejściu UWAGA! W książce nie ma najnowszego Arkusza Radykalnego Wybaczania (jest na naszej stronie).


Gdzie odbywają się warsztaty?

Warsztaty odbywają się w Warszawie. Jest możliwość organizacji w innych miastach i zagranicą, przy czym liczba uczestników musi wynieść min. 10 osób.

Zapisz się na wydarzenie