Zobacz co o Nas mówią

Drodzy Kochani Ludzie Ludziska!
Opowiem Wam, jak to było ze mną i z kursem na trenera Radykalnego Wybaczania w Instytucie Metody Tippinga.

Zwykle moje decyzje są bardzo przemyślane wielogodzinnym kilkudniowym rozkminianiem, ale… przyszedł taki moment, że chciałam zrobić coś inaczej (z intuicji, z serca… nie z rozumu ).

„PIERWSZE INACZEJ”
Był to udział w kilkugodzinnym warsztacie „wprowadzenie do RW” prowadzony przez Magdalenę Czaja z Instytutu Metody Tippinga na który zapisałam się, bo COŚ mnie do niego przyciągnęło. Wtedy usłyszałam po raz pierwszy o kursie trenerskim, jednak zupełnie odrzuciłam myśl, że mogłabym w nim uczestniczyć. Stwierdziłam, że to kompletnie nie jest dla mnie i się do tego nie nadaję. Pracuję przecież z dziećmi, prowadzę muzykoterapię, bawię się z nimi, szaleję, słucham ich potrzeb, rozmawiam… ale to dzieci, a nie z dorośli!

Wymyśliłam, że jeżeli miałabym w nim uczestniczyć, to tylko dla siebie, żebym coś odkryła, zmieniła podejście, spróbowała czegoś innego, nowego. I to było „DRUGIE INACZEJ” (bez dłuuuugich przemyśleń).

Zapisałam się na kurs, od razu płacąc całość, żebym przypadkiem się nie wycofała. I zaraz potem przyszła … pandemia. Okazało się, ze kurs odbędzie się w nowej formule online … Byłam bardzo sceptycznie do tego nastawiona. Po pierwszym dniu byłam zniechęcona i znudzona. Ale drugiego dnia … zaczęły się cuda! I tak już zostało do końca kursu.

I przyszło tez moje „TRZECIE INACZEJ”( po prostu się zadziało ) – sesje z dorosłymi, które traktuję bardziej jako spotkania z ciekawymi, pięknymi osobowościami. Okazało się, że moje muzyczne wykształcenie pomaga mi słuchać nie tylko brzmienia instrumentów, ale tez innych ludzi.

Dzięki własnym procesom na narzędziach Radykalnego Wybaczania wiem, jak one działają! Dzięki obserwacji jak wygląda człowiek przed i po procesie, jak zmienia się jego twarz, pojawia się uśmiech, doceniam ile dobrej zmiany wnosi w życie RW ! Z wdzięcznością i wzruszeniem wspominam czas kursu. Dziękuje, że życie podsunęło mi tą drogę. Za wszystkie piękne kobiety poznane na kursie i znakomitą prowadzącą kurs Magdalenę Czaja. Dziękuje za wszystkie dotąd spotkane dusze, którym mogłam pokazać RW oraz za spotkania z niezwykłymi osobami, które wciąż są przede mną.

Małgorzata Walentynowicz

RW i jego proces to narzędzie bez, którego nie wyobrażam sobie pracować jako coach kryzysu. Przyjemnością jest odkrywanie lekkości życia po procesie jaki daje RW poprowadzona przez trenera Metody Tippinga Szkolenie w procesie kursu w Instytucie daje duże możliwości odkrywania cudu wybaczenia- nie znam lepszej metody choć pracuję w pomocowym zawodzie od kilkunastu lat.

Sylwia Kuduk

Radykalne Wybaczanie to metoda głęboko transformująca całe życie. Dzięki narzędziom, które proponuje spoglądamy na życie z nowej perspektywy. Uwalniamy traumy, blokady emocjonalne i pozbywamy się starych przekonań, które to często są przyczyną chorób. Otwieramy się na zmiany.

RW pokazuje nam, że każda przydarzająca się sytuacja jest doskonała, a w każdym doświadczeniu jest coś wartościowego dla nas. Magdalena Czaja cudowna kobieta i fantastyczna trenerka z wieloletnim doświadczeniem. Przekazała nam wiedzę praktyczną i teoretyczną w sposób profesjonalny, udzielając jednocześnie wielu cennych wskazówek odnośnie pracy z klientem. Jestem bardzo wdzięczna, że miałam przyjemność brać udział w tak mocno transformującym kursie łącznie z wszystkimi doświadczeniami, które przeżyłam w tym czasie.

Cieszę się z poznania tylu fajnych i wartościowych osób, które były razem ze mną. Wiem, że dzięki kursowi stałam się inną, świadomą i pewną siebie kobietą. Dziękuje.

Agnieszka M. Banasiak

Zapisałam się na kurs Radykalnego Wybaczania, by móc jeszcze bliżej poznać siebie. Okazało się, że poznałam konkretne metody do pracy nad sobą – uwolnienia się od przeżytych traum i totalnie innego spojrzenia na problemy i wyzwania, które pojawiają się w życiu. Jednocześnie wiem, że Radykalne Wybaczanie będzie moim drugim zawodowym dzieckiem, bo mogę pomóc ludziom odzyskać równowagę wewnętrzną i harmonię by mogli iść dalej na przód i realizować siebie.

Na pewno metoda będzie pomocna w mojej aktualnej pracy zawodowej.
Polecam!

Monika Janiak-Bartkowiak

Każdy z nas ma swój bagaż doświadczeń, swoją historię, ale również wszystkie narzędzia potrzebne by stworzyć swoją nową opowieść, opartą na prawdzie, miłości i wdzięczności. A nie według własnych interpretacji, wyobrażeń i nie prawdziwych przekonań.

Taka świadomość rzeczywistości jest źródłem wolności, siły i ogromnych możliwości. Świadome życie zaczyna się od szacunku dla rzeczywistości – szacunku dla prawdy i faktów.

Zawsze mamy wybór między iluzją, światem swoich przekonań i pozorów a światem prawdy i światła.

Kurs Radykalnego Wybaczania uczy nas, że w każdym doświadczeniu jest coś wartościowego i uzdrawiającego dla nas. Pozwala nam otworzyć się na przyjęcie nowej, innej perspektywy. Pokazuję jak uraza, żal do kogoś nie pozostaje bez wpływu na nas. Otóż powoduje ona blokadę emocjonalną, która nie pozwala na swobodny przepływ energii, a to przyczynia się do powstawania różnych dolegliwości, a w końcu do poważnych chorób.

Cieszę się i jestem ogromnie wdzięczna, że miałam przywilej spotkać tak wspaniałych ludzi i doświadczyć mocy oraz skuteczności narzędzi pracy Colina Tippinga.

Emocji jakich doświadczyłam oraz zmian, które działy się już podczas kursu w moim życiu osobistym i relacjach z najbliższym. Myślę, że tego nie da się opisać słowami to trzeba po prostu przeżyć.

Nasza wyjątkowa nauczycielka – Magdalena Czaja, która przez bogactwo swojej wiedzy ale i doświadczeń w tak cudowny, profesjonalny sposób z ogromnym wyczuciem wprowadzała nas w głąb siebie, w swoje emocje, umysł, ciało, energię oraz zdrowie. Szczodrze przekazywała najważniejsze wartości i narzędzia pracy metodą Colina Tippinga przyszłym trenerom RW. Dziękuję z całego serca.

Agnieszka Strzałek
Mój pierwszy kontakt z Radykalnym Wybaczaniem to książka, którą sama kupiłam ale jej nie przeczytałam “ Radykalne wybaczanie. Wybaczajmy skutecznie - darowanie krzywd ma moc uzdrawiania” Colina Tippinga. Byłam wówczas w trudnym okresie życia osobistego, wielu zmian, trudnych decyzji. Nie miałam odwagi jej przeczytać, wybaczyć.  Po 3 latach pracy z psychologiem mój logiczny umysł wiedział dlaczego tak się zachowuje bliska mi osoba, ale na poziomie serca wciąż czułam się ofiarą. Zdecydowałam się na sesje z trenerem Radykalnego Wybaczania. Zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Szłam popychana nadzieją na ulgę. To czego doświadczyłam mogę nazwać KATHARSIS. Półtorej godziny, w ciągu której zrzuciłam tak duży ładunek zablokowanych emocji. Gdybym miała wymyślić scenariusz do filmu to moja wyobraźnia nie wymyśliłaby tego. To był przełom w moim uwalnianiu się przez głębokie wybaczenie. Kilka miesięcy później przeczytałam informację na stronie Instytutu Radykalnego Wybaczania o organizowanym kursie trenerskim tej metody. Nie zastanawiałam się długo, tzn. wcale. Zapisałam się od razu.  Praca w kilkuosobowej grupie kursantów, przez kilka tygodni była fascynująca. Wtedy to poznałam Magdalenę Czaję, prowadzącą kurs. Z wielkim wyczuciem wprowadzała nas w sferę tak ulotną jak: emocje, energia, zdrowie i choroba, ciało i dusza, wolność i zniewolenie. Czułam się jakbym trafiła we właściwe miejsce i czas. Znajomości rozpoczęte w tym czasie, z tymi ludźmi trwają do dzisiaj.  Dla mnie to był początek nowej drogi. Dzisiaj jestem praktykującym trenerem tej metody. Pomogłam swoim klientom wyjść na prostą i z wielką radością doświadczam metody i filozofii Radykalnego Wybaczania. Polecam każdemu kto ma odwagę i chęć zmiany z pozycji ofiary na pozycję kreatora.
Ewa Turek 

„Lubię książki psychologiczne i z dziedziny rozwoju osobistego. Często też sięgam po inne narzędzia, takie jak warsztaty, sesje indywidualne, dzięki którym jestem w stanie więcej się o sobie i otaczającym świecie dowiedzieć. Pomaga mi to lepiej rozumieć innych ludzi i akceptować ich takimi jakimi są. Bo każdy na swój sposób jest doskonały! Magdalenę Czaję znam osobiście i ona przeprowadziła mnie, przez Radykalne Wybaczanie. Warto zagłębić się w zakamarki swojej duszy, ale warto też mieć dobrego Przewodnika. Polecam. "

Ewa Wachowicz

Kurs na Certyfikowanego Trenera Radykalnego Wybaczania, który ukończyłam, to krótko mówiąc - konkret, bez lania wody. To przede wszystkim dużo praktyki, dzięki czemu każdy z uczestników miał możliwość znaleźć się zarówno w roli trenera, jak i klienta. Każdy z nas faktycznie przeszedł proces, poznał, zobaczył, poczuł i zastosował narzędzia używane w RW. Na bieżąco mogliśmy omawiać wątpliwości oraz dzielić się swoimi odczuciami i doświadczeniami. Kurs to również możliwość spotkania wspaniałych, wspierających ludzi.

Magdalena prowadząc warsztaty dba o to by uczestnicy wyszli z konkretną wiedzą i umiejętnościami. Dba także o atmosferę oraz o to, by uczestnicy czuli się swobodnie i mogli liczyć na wsparcie.

Marta Marcinoska

Zapisałam się na kurs Radykalnego Wybaczania, by móc jeszcze bliżej poznać siebie. Okazało się, że poznałam konkretne metody do pracy nad sobą - uwolnienia się od przeżytych traum i totalnie innego spojrzenia na problemy i wyzwania które pojawiają się w życiu. Jednocześnie wiem, że Radykalne Wybaczanie będzie moim drugim zawodowym dzieckiem, bo mogę pomóc ludziom odzyskać równowagę wewnętrzną i harmonię by mogli iść dalej na przód i realizować siebie.

Na pewno metoda będzie pomocna w mojej aktualnej pracy zawodowej 😉 Polecam!

Monika Janiak-Bartkowiak

Radykalne Wybaczanie to metoda głęboko transformująca całe życie. Dzięki narzędziom, które proponuje spoglądamy na życie z nowej perspektywy. Uwalniamy traumy, blokady emocjonalne i pozbywamy się starych przekonań, które to często są przyczyną chorób. Otwieramy się na zmiany. RW pokazuje nam, że każda przydarzająca się sytuacja jest doskonała, a w każdym doświadczeniu jest coś wartościowego dla nas. Magdalena Czaja cudowna kobieta i fantastyczna trenerka z wieloletnim doświadczeniem. Przekazała nam wiedzę praktyczną i teoretyczną w sposób profesjonalny, udzielając jednocześnie wielu cennych wskazówek odnośnie pracy z klientem. Jestem bardzo wdzięczna, że miałam przyjemność brać udział w tak mocno transformującym kursie łącznie z wszystkimi doświadczeniami, które przeżyłam w tym czasie. Cieszę się z poznania tylu fajnych i wartościowych osób, które były razem ze mną. Wiem, że dzięki kursowi stałam się inną, świadomą i pewną siebie kobietą. Dziękuje.

Agnieszka M. Banasiak 08/2019

Szkolenie z Radykalnego Wybaczania to nie tylko poznawanie metody, narzędzi pracy z klientem. To szkolenie jest czymś głębszym, przynajmniej jest dla mnie. Każda wykonana praca, ćwiczenia, zadania umożliwiły mi poczucie się lżej bo "coś" schodziło ze mnie. Pojawiał się spokój, zrozumienie, radość oraz przyjęcie innego spojrzenia na daną sprawę, aspekt poruszany. Z ogromną radością zauważam, że po pracy na warsztacie nie mam problemów z oddychaniem, a takie właśnie miałam przed przystąpieniem do szkolenia. Jestem ogromnie wdzięczna Magdzie oraz Mateuszowi, za stworzenie idealnych warunków do tego aby wgłębić się niejednokrotnie w bardzo trudne tematy swojego życia. Szkolenie zostało przygotowane bez zastrzeżeń, same konkrety, szczegółowe omawianie narzędzi, przeprowadzanie sesji. Myślę, że wiele można napisać jeszcze dobrego o prowadzących oraz samej metodzie jednak z całego serca polecam szkolenie i doświadczenie na sobie.

Magdalena Marcjaniak

Jako terapeuta szukałam czegoś co będzie efektywne i namacalne, co będzie natychmiast działać - i mam. Polecam wszystkim, którzy świadomie chcą zmienić swoje życie i być odpowiedzialnym za siebie.

Jolanta Pulst

Polecam jako trenerka i nie tylko. Radykalne Wybaczanie ma moc kreacji w Nowej Rzeczywistości. Pozwala oczyścić się z tego co nie służy pozbyć się balastu emocjonalnego oraz spojrzeć z innej perspektywy na problem i zostawić go.

Marianna Głębocka – Czarniecka

Polecam wszystkim, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze.

Barbara Borowicz

Miałam okazję eksperymentować z wieloma metodami pracy nad sobą w ujęciu holistycznym i Radykalne Wybaczanie zdecydowanie należy do tych, które gorąco polecam. Dość proste jej założenia mogę prowadzić do zadziwiających rezultatów, jeśli jesteśmy gotowi spojrzeć na naszą sytuację z innej, zupełnie nowej perspektywy, uwolnić szkodliwe przekonania, a z nimi powielane od lat wzorce zachowań. Co więcej, jeśli w pracy tą metodą mamy świetnie przygotowanego merytorycznie, a jednocześnie niezwykle intuicyjnego przewodnika, jakim bez wątpienia jest Magdalena Czaja, pozytywne zmiany życiowe pojawią się zaskakująco szybko. Magdalena łączy techniki tradycyjnego coachingu i mentoringu, metodę Tippinga, wieloletnie doświadczenie biznesowe z prawdziwą pasją do pracy z ludźmi, co jest nieocenioną kombinacją na drodze do lepszego, spełnionego życia. Gorąco polecam!

Anna Knapik

Kurs na Certyfikowanego Trenera Radykalnego Wybaczania, który ukończyłam, to krótko mówiąc - konkret, bez lania wody. To przede wszystkim dużo praktyki, dzięki czemu każdy z uczestników miał możliwość znaleźć się zarówno w roli trenera, jak i klienta. Każdy z nas faktycznie przeszedł proces, poznał, zobaczył, poczuł i zastosował narzędzia używane w RW. Na bieżąco mogliśmy omawiać wątpliwości oraz dzielić się swoimi odczuciami i doświadczeniami. Kurs to również możliwość spotkania wspaniałych, wspierających ludzi.
Magdalena prowadząc warsztaty dba o to by uczestnicy wyszli z konkretną wiedzą i umiejętnościami. Dba także o atmosferę oraz o to, by uczestnicy czuli się swobodnie i mogli liczyć na wsparcie.

Joanna Ziętara

Bardzo fajna metodologia i godne polecenia doświadczenie.

Jacek Kotarbiński

Zapisz się na wydarzenie