Radykalne Wybaczanie jest filozofią życia oferującą narzędzia do pracy z trudnymi doświadczeniami i relacjami. Autorem tej metody jest Brytyjczyk Colin Tipping.

Podstawową różnicą między Radykalnym Wybaczaniem, a tradycyjnym jest samo podejście do traumatycznych sytuacji lub relacji. Tradycyjne wybaczanie często związane jest z wieloletnią pracą z psychologiem lub psychoterapeutą. Równie często, klient jest ofiarą, a w jego życiu wydarzyło się coś złego i na tym skupia się cała terapia i każda sesja. Metoda Tippinga odmienia życie człowieka, ponieważ pozwala zmienić perspektywę widzenia tego, co się wydarzyło lub tego co właśnie się dzieje. Umożliwia to wyjście z poczucia winy i spojrzenie na przeszłość z zupełnie innej strony.

W przeciwieństwie do innych form wybaczania, Radykalne Wybaczanie jest szybkie i łatwe do nauczenia i zastosowania oraz daje natychmiastowe efekty. Narzędzia Radykalnego Wybaczania są niezwykle proste w użyciu i krok po kroku umożliwiają pozbycie się emocjonalnego bagażu przeszłości, jak również pozwalają nam żyć bez obawy o przyszłość.

Rezultatem stosowania Radykalnego Wybaczania jest poczucie szczęścia, zadowolenia, uzdrowienia relacji z innymi ludźmi (rodzice, partnerzy, dzieci, współpracownicy), poprawa zdrowia, odzyskanie wewnętrznej mocy osobistej oraz poczucie wolności.

Jako Instytut Metody Tippinga oferujemy cykliczne spotkania, kursy oraz warsztaty, na których przedstawiamy narzędzia Radykalnego Wybaczania i uczymy pracy z nimi.

Zachęcamy do przeczytania fragmentu książki Colina Tippinga "Radykalne wybaczanie", który przedstawia założenia i działanie filozofii metody Tippinga: HISTORIA JILL.

Zachęcamy do przeczytania fragmentu książki Colina Tippinga “Radykalne wybaczanie”, który przedstawia założenia i działanie filozofii metody Tippinga: HISTORIA JILL.

Więcej o pracy metodą Tippinga w wywiadzie z szefową Instytutu Magdaleną Czaja:
Trener nie jest lektyką »

Zapisz się na wydarzenie