CO TO JEST ODDZIELENIE OD ŹRÓDŁA?

„Świat ludzkości jest naszą szkołą; życie jest programem nauczania i każdego dnia dostajemy wiele lekcji na temat oddzielenia i jedności ze wszystkim i wszystkimi. Inni ludzie, nasze zwierzęta domowe i dzikie stworzenia są naszymi nauczycielami.

Nie tylko wybieramy ile, ale także jakiego rodzaju oddzielenia chcemy doświadczyć. Jest wiele do wyboru, w tym porzucenie, nadużycie, wyzysk, manipulacja, zniewolenie, dyskryminacja, tortury, odrzucenie, zdrada, niewierność, aborcja, morderstwo, choroba i tak dalej.
Możemy doświadczyć bólu rozłąki z punktu widzenia ofiary lub sprawcy. Czasami jesteśmy ofiarami, a innym razem jesteśmy sprawcami. Tak czy inaczej nie ma to znaczenia, ponieważ ból jest taki sam. To ból oddzielenia.”
Colin C. Tipping

O czym mówi Colin pisząc o oddzieleniu? Co to w ogóle znaczy?
Przypomnijcie sobie taki moment w życiu gdy czuliście się spełnieni i szczęśliwi. Ja to nazywam „otwartym sercem”. W takim momencie odczuwa się otwartość na innych, akceptację, szacunek i miłości. Czujemy się bezpieczni, kochamy i jesteśmy kochani. To jest ten moment jedności ze wszystkim i wszystkimi.

Moment … bo bardzo niewiele trzeba, żeby wpaść znowu w poczucie, że jednak życie wcale nie jest po naszej stronie.
Że jesteśmy sami. ODDZIELENI. W bólu.
Jak możemy sobie pomóc?

Właśnie w takich chwilach warto sięgnąć po Arkusz Radykalnego Wybaczania, napisać 3 listy, poprosić trenera o przeprowadzenie 7 lub 13 kroków itd. Wszystkie te narzędzie Colin stworzył właśnie po to, abyśmy mogli przypomnieć sobie, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i wszystko przydarza się nie nam, a dla nas…

Wyślij komentarz

Zapisz się na wydarzenie