SZCZĘŚCIE ŁATWO ZAPOMINA

„Chciałbym coś powiedzieć o tajemnicy szczęścia. Szczęście łatwo zapomina. Nie przypomina sobie tego, co było wcześniej. Ale nieszczęście ma dobrą pamięć.
Jeśli były trudności w związku, to dobry sposób polega na tym, że partner mówi: dajemy sobie prawo do nowego początku. A o tym, co było przedtem, nigdy nie będziemy myśleć. To jest tajemnica szczęścia. Ale jest ona zbyt prosta.”

Bert Hellinger

Jak to jest, że te niby proste rzeczy okazują się wcale nie takie proste? Rzeczy typu puszczenie w niepamięć, albo zaufanie, że wszystko jest takie jak ma być? Ten komu udało się choć raz „położyć na wodzie i dać nieść życiu” wie – jakie to cudowne uczucie ulgi, zaufania do życia i jak niezwykłe rzeczy dzieją się w tym stanie. Zupełnie jakby robiło się miejsce na nowe rozwiązania i cudowne sploty okoliczności. A jednak…jest to tak trudne!

Podobnie ma się sprawa z „zaczynaniem od nowa” w związku. Dlaczego? Ponieważ czując się ofiarą, nawet jeśli świadomie chcemy wybaczyć i zapomnieć, to mamy ogromną i bardzo ludzką potrzebę wyrównania rachunków!

Aby móc wyjść z tego zaklętego koła potrzebujemy narzędzi do zmiany perspektywy i zmiany spojrzenia na naszą historię.

I warto sięgnąć po Radykalne Wybaczanie, gdyż jest ono metodą zmieniającą życie, a jej celem jest nauczenie narzędzi pomagających w przejściu ze świata ofiar do przebaczenia i wolności.

Podstawowym narzędziem do pracy jest oczywiście Arkusz Radykalnego Wybaczania – dostępny w książce Colina Tippinga. W książce znajdziecie starą wersję tego narzędzia. Arkusz w najnowszej wersji jest dostępny na stronie Instytutu www.metoda-tippinga.pl

Colin parę lat temu zmodyfikował Arkusz i dodał do niego kilka niesamowicie istotnych elementów. Nowy Arkusz jest podstawowym narzędziem, którego uczą się Trenerzy RW na Kursie Certyfikowanego Trenera. I jeśli chcecie nauczyć się pracować z tym narzędziem sami, to bardzo Wam polecamy najpierw spotkanie z trenerem.

Jeśli zaś chcecie nauczyć się pracować nie tylko z Arkuszem, ale też pozostałymi narzędziami RW (np. Gra Satori, 7 kroków etc.) oraz chcecie już podczas trwania Kursu uwolnić się od bolesnych tematów z przeszłości i teraźniejszości, to zapraszamy na najbliższy Kurs trenerski który rusza 23-go listopada 🙂

Wyślij komentarz

Zapisz się na wydarzenie